Bendras Šilutės laikraščio
"Šilokarčema" ir
Šilutės kraštotyros draugijos
projektas 

Projektą remia:


 

                                    Leidinys pamario krašto kultūrai

               2010 balandžio 28d. Nr. 6 (102)

 


Pradžia

Komentarai

Kultūros ženklai

Kūryba

Šilainė

Kalendorius

Archyvas

Kontaktai


 

Balandžio mėnesio kultūros naujienos

Planuojami kultūros renginiai


            

            

    

 


 

 

Tūkstantmečio karpiniai

 

Nesenai pasirodė naujas almanacho „Tautodailė“ Felikso Marcinko sudarytas leidinys „Lietuvos ir pasaulio karpinių menas“. Jis skirtas Lietuvos vardo paminėjo tūkstantmečiui. Tačiau džiugiausia žinia yra ta, kad joje yra trijų Šilutės tautodailininkių darbai. Tai Rūtos Emigart – Čiuželienės, Teresės Lorenčienė ir Stasės Mikutienės karpiniai.

 

Kaip pasakojo jau ne vienerius metus karpinius karpanti T.Lorenčienė, praeitų metų vasarą ji visai atsitiktinai nusipirko žurnalą „Rankdarbiai plius visažinis“. Jame buvo paskelbtas kvietimas dalyvauti konkurse „Lietuvos tūkstantmetis karpiniuose“. Ji turėjusi pluštą jau parengtų darbų ir išsiuntė konkurso rengėjams į Vilnių. Daugiau apie tai ji nieko nežinojo, kol prieš mėnesį vieną dieną į namus paštininkas neatnešė jau išleistos knygos. O joje radusi keletą savo darbų.      

 

Ši knyga labai daili ne tik savo joje esančiais darbais, tačiau ir savo išvaizda. Ji labai miela ir šilta. Matosi, kad ją rengę žmonės įdėjo daug jėgų ir triūso. Be to, ji labai informatyvi. Labai greitai galima susipažinti su didžiąją dalimi šiuo tautodailės rūšimi užsiimančių žmonių darbų. Nors visiems autoriams skiriama tik po puslapį, kuriame telpa tik po keletą darbų, tačiau vis vien galima susidaryti bendrą vaizdą, kokiais darbais džiugina karpytojai iš popieriaus. Žiūrint į kai kuriuos jų, belieka tik stebėtis, kaip galima visą tai iškarpyti, jei rodosi, kad net išpiešti tai būtų sunku. Ir galima tik pasidžiaugti – ne veltui mūsų krašto tautodailininkės pateko į šį leidinį. Jų darbai iš ties yra labai gražūs ir gilūs.

 

Šiame almanache yra ir keletas pasaulio autorių darbų. Gaila, kad jų yra labai nedaug ir pilno vaizdo susidaryti negalima, nors atstovaujama ir nemažai daliai šalių.Teresė Lorenčienė su naujuoju leidiniu.

 


                                                                                                "Šilainės sodas"  ©  2010 m.