Bendras Šilutės laikraščio
"Šilokarčema" ir
Šilutės kraštotyros draugijos
projektas 

Projektą remia:


 

                                    Leidinys pamario krašto kultūrai

               2010 rugsėjo 8d. Nr. 15 (110)

 


Pradžia

Komentarai

Kultūros ženklai

Kūryba

Šilainė

Kultūros naujienos

Archyvas

Kontaktai


Planuojami kultūros renginiai


            

            

    

Tarptautinė vaikų knygos mugė vėl subūrė šilutiškius knygmylius

 


 


Dalia UŽPELKIENĖ

Kas treji metai rugsėjo 1-ąją Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka sukviečia būrin knygmylius į tradicinę tarptautinę vaikų knygos mugę „Mes iš Baltijos valstybių“. Šiųmetinė knygų fiesta vyko dvi dienas: rugpjūčio 31-ąją, kuri buvo skirta suaugusiems ir rugsėjo 1-ąją, skirta įvairaus amžiaus vaikams bei šeimyninio knygų skaitymo entuziastams.

Šilutiškių partneriais šįmet buvo Kaliningrado A. P. Gaidaro sritinė vaikų biblioteka iš Karaliaučiaus ir Bauskės (Latvija) centrinė biblioteka, su kuria Pamario bibliotekininkai bičiuliaujasi nuo 1976-ųjų metų. Strateginį Šilutės krašto renginį finansavo rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros rėmimo fondas.

Pirmąją mugės dieną vykusioje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Baltijos valstybių knyga Vakarų Lietuvos link“, skirtoje F.Bajoraičio viešosios bibliotekos įkūrimo 65-mečiui, pranešimus skaitė 9  lektoriai iš Rusijos ir Latvijos bibliotekų , Klaipėdos universiteto, Šilutės muziejaus ir F. Bajoraičio viešosios bibliotekos. Pranešimų temos rutuliojosi nuo naujų ir įdomių interaktyvių bibliotekinių paslaugų diegimo Latvijos, Rusijos bei  Šilutės rajono bibliotekose iki istorinio Klaipėdos krašto knygos bei rašto paveldosaugos ir jo aktualizavimo  problemų įžvalgų. Bauskės muziejaus vyr. mokslinis bendradarbis A. Urtans aptarė istorinius kultūrinius Latvijos ir Lietuvos ryšius, pasidalijo bauskiečių muziejininkų patirtimi, kuriant didžiulio populiarumo sulaukusią edukacinę programą „Interaktyvus pasivaikščiojimas po Bauskę“. Kaliningrado A. P. Gaidaro sritinės vaikų bibliotekos direktorė O. A. Vasiljeva ir specialistė B. F. Ignatenko, vaikų rašytojas bei knygų iliustratorius A. Tainikovas ir vaikų žurnalo „Myr+“ leidėja S. Sergačiova pristatė ne tik įdomiausius skaitymo skatinimo renginių miesto parkuose projektus, bet ir skaitė savo kūrybą, kurią iliustravo gitaros akompanimentų palydėtomis vaikiškomis dainelėmis. Klaipėdos universiteto bibliotekos Retų dokumentų skyriuje, Šilutės muziejuje bei F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Knygos muziejuje saugojamas senųjų knygų ir periodinių leidinių kolekcijas savo pranešimuose pristatė Klaipėdos universiteto Retų dokumentų, kolekcijų ir rankraščių skyriaus vedėja D. E. Steponavičiūtė, Šilutės muziejaus bibliotekininkė R. Šukienė ir F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė V. Veiverienė.

Vakare į tarptautinę vaikų knygos mugę atvykę vaikų rašytojai Maris Rungulis (Latvija), Ona Jautakė (Lietuva), rašytojas ir iliustratorius Albertas Tainikovas su knygų iliustratore Svetlana Sergačiova (Rusija) ir Latvijos laikraščio „Bauskas Dzive“ korespondente Aina Usča susitiko su knygmyliais Literatūrinių skaitymų vakaruose Šilutės dienos centre bei F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Antroji mugės diena, skirta mažiesiems knygų gurmanams, prasidėjo įspūdinga Šilutės motociklininkų klubo „Hellions“ ir mugės personažo Poeto Kotleto reklamine kelione centrine miesto gatve, kviečiančia burtis atrakcijoms, knygų spektakliams ir knygmylių šėlionėms bibliotekos Vasaros kiemelyje. Šventę pradėjo ir visus jos svečius bei saviškius sveikino rajono mero pavaduotoja Stasė Skutulienė, kieme kareivišką košę virė ir knygų mugės Karaliaus karūnavimui ruošėsi KASP Žemaičių apygardos 3-oji rinktinės Šilutės 310 pėstininkų kuopos kariškiai. Žaismingoje mugės renginių programoje Šilutės kamerinio teatro spektaklį visai šeimai pagal kinų autoriaus U-CEN-EN kūrinį „Beždžionių karalius“ (rež. S. Paciukas) keitė Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Dangus griūva“ (rež. A. Juškevičienė), o šį - įspūdinga teatralizuota to paties teatro aktorių parengta linksmoji programa su knygų personažais. Bibliotekos Vasaros kiemelyje įsikūrusiose edukacinių užsiėmimų dailės, teatro ir žiniukų akademijose virte virė darbas. Čia  varžėsi patys talentingiausi  iš talentingiausiųjų. Na, o Poetas Kotletas net nuplūkęs „egzaminavo“ ne tik į knygos mugę atvykusius vaikus, jų tėvelius, bet ir rajono mero pavaduotoją S. Skutulienę, nepaisydamas valdžios titulų ir užimamų pareigų.

Santūresni mugės dalyviai sukiojosi ir rinkosi jiems patikusias naujas knygas, kurias išradingai reklamavo Pegaso knygynas, ne taip seniai atvėręs duris Šilutėje, arba lankėsi specialiai knygmyliams parengtose parodose „Susipažinkime: knygos mugės‘2010 svečiai“, „Kalbančios lietuvių, latvių ir rusų vaikiškų knygų iliustracijos“ ir„Atrastas Karaliaučius“. Pastarąją į šilutiškių knygų mugę eksponuoti pristatė kolegos- nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos specialistai.

Knygų mugės svečiai -Lietuvos, Latvijos ir Rusijos vaikų rašytojai, knygų leidėjai ir iliustratoriai dalyvavo priėmime rajono savivaldybėje. Dainuodami lietuvių ir latvių liaudies dainas pagal Bauskės muziejaus vyr. mokslinio bendradarbio Aigars Urtans armonikos garsus įbildėjo į savivaldybę. Rajono meras Virgilijus Pozingis, mero pavaduotoja Stasė Skutulienė, savivaldybės Administracijos direktorius Šarūnas Laužikas sakė, kad tokių linksmų priimtuvių Pamario valdžios namuose dar nėra buvę. Rajono vadovų pasveikinti ir apdovanoti naujausiu krašto leidiniu „Šilutės kraštas, kur vanduo kuria gyvenimą...“, išgirdę apie Pamario krašto įdomybes, svečiai skubėjo į knygos mugės karūnavimo iškilmes ir kareiviškos košės puotą... O knygos mugėje šurmuliavo Poeto Kotleto mįslių šūsnys, virė įdomių viktorinų virtinė, su triukšmu ir jauduliu vaikų kūryba pildėsi Didžioji  mugės knyga , skaičiuojanti jau ištisą dešimtmetį...

Tik vėlų vakarą, išsidalinę smalsiausių, žingeidžiausių, kūrybiškiausių ir visokių kitokių žinių karalystės geriausiųjų titulus ir prizus, mažieji ir jų tėveliai išskubėjo namo. Žinoma ne tam, kad po knygų mugės šurmulio ir visų  magiškų šėlionių  nurimtų. Tarptautines vaikų knygų mugės vienas iš svarbiausiųjų tikslų juk  buvo ir yra - suburti knygos fanus nuolatiniam bandravimui su knyga, kad kuo dažniau  mažieji ir  jų šeimos nariai pravertų  duris kontaktams su biblioteka ir bibliotekininku. Gal todėl šilutiškiai bibliotekininkai ne tik siekia, bet ir pasiekia: vidutiniškai kasmet F. Bajoraičio viešosios bibliotekos duris praveria iki 1% naujų skaitytojų...Smagu!
 

 

 


Svečius priėmė ir su jais bendravo (vėliau atminčiai ir nusifotografavo) Šilutės savivaldybės vadovai.

 


Knygos mugės mažiausieji.

Ir maži ir dideli...
 


Atsisveikina knygų mugės rėmėjai „Hellions“ klubo motociklininkai.
 

Atgal...


                                                                                                "Šilainės sodas"  ©  2010 m.